सरकारको निर्णय विपरीत धमाधम बिल पठाउँदै निजी विद्यालय, नतिरे विद्यार्थी निकाल्ने चेतावनी

सरकारको निर्णय विपरीत धमाधम बिल पठाउँदै निजी विद्यालय, नतिरे विद्यार्थी निकाल्ने चेतावनी

क्यापिटल नेपाल

सरकारले स्कुल खोल्न अहिलेसम्म अनुमति दिएको छैन् । तर, निजी विद्यालयले धमाधम बिल पठाउनु जायज नभएको अभिभावकले बताए । उनले भने, ‘बिल नतिरे आफ्ना विद्यार्थी तत्काल लैजानुस्, हामी स्कुल बन्द गर्छौ भनेर धम्की समेत दिन थालेका छन् ।’ 

‘सीमित वर्गलाई पोस्न विद्युतीय सवारीमा छुट दिन सकिन्न’

‘सीमित वर्गलाई पोस्न विद्युतीय सवारीमा छुट दिन सकिन्न’

क्यापिटल नेपाल

आजको दिनमा धेरै दौडेर अलिकति बिजुली वचत गर्छु भन्ने नाममा ठुलो परिमाणमा विदेशी मुद्रा खर्च गर्ने र सीमित वर्गले मात्र लाभ लिने अवस्था हुनु हुँदैन । आम सेवाका लागि विद्युतीय सार्वजनिक सवारीसाधन चलाउने हो भने अझै थप के गर्नुपर्छ यस विषयमा छलफल गर्न सकिन्छ । 

ऋण उठाउँदा बैंकमा तरलताको समस्या आउँदैन, बढाउन औजारको प्रयोग गरिने छ :अर्थमन्त्री 

क्यापिटल नेपाल

बजेटका विषयमा संघीय संसदको बैठकमा सांसदहरुले उठाएको प्रश्नको जवाफ दिंदै अर्थमन्त्री खतिवडाले निजी क्षेत्रमा जाने कर्जाको व्यवस्थापन गर्न बैंक तथा वित्तीय संस्थालाई विभिन्न वित्तीय उपकरण दिएर बढाउने स्पष्टपारे ।

राष्ट्र बैंकको निर्देशन नै मान्दैन नविल बैंक

राष्ट्र बैंकको निर्देशन नै मान्दैन नविल बैंक

account_box क्यापिटल नेपाल ,

access_time२०७७ जेठ १९, साेमबार,११:०२:AM  

काठमाडौं । नविल बैंकले नेपाल राष्ट्र बैंकको निर्देशनलाई लत्याएको पाइएको छ । कोरोना महामारीबाट थिल

क्यापिटल विशेष सबै

यस्ता छन् बजेटका प्राथमिकता, कुन क्षेत्रमा कति बजेट ?(बजेटकाे पूर्ण पाठ)

access_time२०७७ जेठ १५, बिहीबार,०७:२७:PM  

काठमाडाैं । आगामी वर्षमा लिएका नीति तथा कार्यक्रम कार्यन्वयनका लागि सरकारले १४ खर्ब ७४ अर्ब ६४ करोड रुपैयाँ विनियोजन गरेको छ । आगामी आर्थिक वर्षमा ८ खर्ब ८९ रुपैयाँ राजस्व संकलनको लक्ष्य राखिएको छ।यसमध्ये ९ खर्ब ४८ रुपैयाँ चालु खर्च, ३ खर्ब ५२ अर्ब ९१ करोड पुँजीगत र वित्तीय व्यवस्थापनमा १ खर्ब ७२ अर्ब ७९ करोड रुपैयाँ विनियोजन गरिएको छ। 

राष्ट्र बैंकको निर्देशन नै मान्दैन नविल बैंक

राष्ट्र बैंकको निर्देशन नै मान्दैन नविल बैंक

access_time२०७७ जेठ १९, साेमबार,११:०२:AM  

काठमाडौं । नविल बैंकले नेपाल राष्ट्र बैंकको निर्देशनलाई लत्याएको पाइएको छ । कोरोना महामारीबाट थिल्थिलो बनेको अर्थतन्त्र उकास्न केन्द्रीय बैंकले ल्याएका निर्देशनलाई नविलले पटक पटक उल्ङ्घन

औद्योगिक नगर वीरगञ्जमा बिहीबारदेखि  चलचित्र महोत्सव 

औद्योगिक नगर वीरगञ्जमा बिहीबारदेखि  चलचित्र महोत्सव 

वीरगञ्ज , ‘तराई, पहाड, हिमालको उत्सव नेपाली चलचित्रको स्वर्णिम महोत्सव’ भन्ने मूलनाराका साथ बिहीबारदेखि यहाँ शुरु हुने तीनदिने नेपाली चलचित्र महोत्सव आकर्षणको विषय बन्दै गएको छ ।   नेपाल चलचित्र निर्माता सङ्घले चलचित्र महोत्सवको ५३औँ वर्ष पूरा भएको उपलक्ष्यमा सो महोत

माइला कान्छा अभियानबाट सुत्केरी र गर्भवती महिलालाई राहत

माइला कान्छा अभियानबाट सुत्केरी र गर्भवती महिलालाई राहत

जमुना वर्षा शर्मा,  पोखरा । बन्दाबन्दीले समस्यामा परिरहेका पोखरा ९ का  ४२ जना सुत्केरी गर्भवती, असहाय र एकल महिलालाई  माइला कान्छा अभियानबाट राहत वितरण गरिएको छ ।  टोल विकास संस्था वडा ९ समन्वय समितिका अध्यक्ष उत्तम श्रेष्ठको रोहबरमा अभियानकर्मी माया गुरुङ र पार्व

१०० बढी आयोजनालाई अनुमति

१०० बढी आयोजनालाई अनुमति

बैतडी । लकडाउनका कारण रोकिएका विकास निर्माणका काम सञ्चालनमा आउने भएका छन् । लकडाउनमा सावधानी अपनाएर निर्माण कार्य अघि बढाउन जिल्ला प्रशासन कार्यालय बैतडीले १०० बढी आयोजनालाई अनुमति दिएको सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी लोकेन्द्रसिंह नेगीले जानकारी दिए ।  उनले भने, ‘लकडाउनका समयमा व

फोटो फिचर सबै
Top